KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026
*
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:28:20
1
1.000 kr
26/2 13:15:11
2
1.200 kr
26/2 17:12:11
1
1.500 kr
26/2 19:26:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49
*
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 12:28:20 | 1 | 1.000 kr |
26/2 13:15:11 | 2 | 1.200 kr |
26/2 17:12:11 | 1 | 1.500 kr |
26/2 19:26:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk mÃ¥lare född 1873 i Stockholm, död 1952.Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49